Deju kolektīvs “Kāre”

“Kāre” ar augstu atzinību noslēdz sezonu

Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas tautas deju kolektīvs “Kāre” ar labi padarīta darba apziņu tuvojas sezonas noslēgumam. Vēl tikai “jāizdejo” divi īpaši notikumi – 28.maijā jāpārstāv Kokneses novads 4. Vecumnieku novada Dziesmu un deju svētkos “Mana zeme “, bet 4.jūnijā kopā ar visiem Aizkraukles deju apriņķa dejotājiem jāveido koši raksti Aizkraukles stadionā lielkoncertā “Es mācēju danci vest”.

Sezonas noslēgums “Kārei” devis gandarījumu par ieguldītā darba novērtējumu. Jau 16.aprīlī Aizkraukles deju apriņķa kolektīvu skatē jauniešu deju kolektīvu C grupā “Kāre” ieguva 1.pakāpi ( vērtējums – 41,42 punkti).

11.maijā Jelgavā notika Valsts izglītības satura centra rīkotais radošais pasākums profesionālās izglītības iestāžu jauniešiem “Radi, rādi, raidi 2016”. Tas ir centrālais un nozīmīgākais notikums visiem pašdarbības kolektīviem un interešu pulciņiem mūsu izglītības sistēmā. Jelgavā savas prasmes rādīja gan dejotāji, dziedātāji mūziķi, gan individuālie izpildītāji un pat modes un frizūru demonstrētāji. “Kāre” šajā kopkoncertā – skatē izpildīja trīs dejas: cēli lirisko “Viņpus upes ozoliņi “ Jāņa Purviņa horeogrāfijā, latgaliski azartisko “Sēju savas jaunas dienas” Artas Melnalksnes horeogrāfijā un Ulda Žagatas seno, iemīļoto solo deju “Raibie cimdi”, kas no solistiem pieprasa ne tikai tehniskās prasmes, bet lielu aktiermeistarību. “Kāres “ sniegums šajā skatē tika novērtēts ar visaugstākajiem punktiem starp Zemgales novada profesionālo skolu dejotājiem – “Kāre” saņēma 48 punktus! Savukārt “Raibo cimdu” solisti Renāte Jaudzema un Elvis Bērzkalns kā individuālie izpildītāji tika novērtēti ar 48, 5 punktiem ( no 50 iespējamiem). Sezona ir izdejota godam!


DSC_0898

 

Kare_2014


“KĀRE” – XI LATVIJAS SKOLU JAUNATNES DZIESMU UN DEJU SVĒTKU DALĪBNIEKS

Piedaloties XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku atlases skatē 10. – 12.klašu grupā,  Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas deju kolektīvs “Kāre” ieguva 42,3 punktus ( no 50 iespējamiem) un  1.pakāpes diplomu, kļūstot par pilntiesīgu Deju svētku dalībnieku. 2015.gada jūlijā “Kāre” būs to 110  deju kolektīvu vidū, kuri “Daugavas” stadionā  zīmēs vispieredzējušāko – vidusskolu dejotāju – sarežģītos rakstus un izpildīs tehniski un emocionāli augstvērtīgas dejas.

„Kāre” 2014./2015.g. sezonā strādāja tikai ar vienu vienīgu mēŗķi – nokļūt šīsvasaras Latvijas skolu jaunatnes  Dziesmu un deju svētkos,  lai kopā ar 110 Vislatvijas  vidusskolēnu deju kolektīviem dejotu „ Daugavas” stadionā. Un “Kāre” tur būs! No 6. līdz 12. jūlijam Rīga skanēs un dimdēs, un tajā būs arī mūsu Vecbebru dejotāju soļi. Tikai katrs dejotājs pats spēj novērtēt, cik viņš šajā gadā ir iemācījies, cik atdevīgi apmeklējis mēģinājumus un par cik sprīžiem pats kā dejotājs audzis. Savukārt vadītāja Sarmīte Plūme šo sava sapņa piepildījumu līdzina ar daudziem citiem, iepriekšējiem Deju svētkiem, kad „ Kāre” līdzvērtīgi citiem ir veidojusi neatkārtojamos deju rakstus Daugavas stadionā. Gandarījums ir milzīgs par to, ka cerētais, gribētais, sūri un grūti pelnītais ir „ Kāres” rokās. To devis tikai un vienīgi darbs.

14.maijā  uz savas skolas skatuves “Kāre” izdejoja gadskārtējo atskaites koncertu “Mūžīgi laimīgi”. Kāpēc tāds nosaukums tika dots koncertam?  „ Mūžīgi laimīgi” ir šīs sezonas „ Kāres” mīļākā deja.  Varbūt tāpēc, ka vadītāja rudenī daudziem jauniem iesācējiem to pirmo iemācīja. Varbūt tāpēc , ka horeogrāfa Jāņa Ērgļa dejisko vēstījumu par puišu un meitu dižošanos, katram sava pārāķuma pierādīšanu un visbeidzot laimīgu kopā būšanu „ Kāres” dejotāji  viegli izprata un gana amizanti izpildīja, lai šo deju sev ņemtu par izvēles deju lielajos deju „ karos” – šopavasar deju skatē. Bet varbūt šī deja ir mīļākā tāpēc, ka uzdod jautājumus: „ Kad tu esi mūžīgi laimīgs?  Kāpēc tāds esi? Un kāds tam sakars ar tautas deju?”


kare_2015_4 kare_2015_3 kare_2015_2 kare_2015


Deju kolektīvs “Kāre”

Vecbebru Profesionālās  vidusskolas  jaunieši, kas savai deju kopai paši deva vārdu  “ KĀRE”, teic: kāre jau nav tikai medus sanesums stropā, kāre mums ir arī uz dančiem! Un šī kāre ir visai noturīga un stipra – dejotvēlme Vecbebros pulcina jauniešus jau  vairāk nekā 35 gadus, un visu šo laiku ar viņiem kopā ir vadītāja Sarmīte Plūme.

 

“Kāre” neradās tukšā vietā. Deju pulciņi ar īsākiem vai garākiem pārtraukumiem Vecbebros bijuši  jau no 30.g., un 50.g. dejotājas pašas sev darinājušas tērpus, smalki izšujot Vidzemes villaines katra no sava gala.

1976.gada rudenī “ Kāre” izveidojās kā Vecbebru lauksaimniecības tehnikuma audzēkņu deju kolektīvs, un tāds tas arī ir palicis gadu ritējumā – kolektīvā dejo tikai un vienīgi šīs mācību iestādes  audzēkņi.

Kopš 1977.gada “ Kāre”  ir piedalījusies visos Latvijas Deju svētkos: gan         lielajos svētkos – Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, apgūstot pieaugušo repertuāru,  gan skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, startējot kā mācību iestādes kolektīvs. Šāda dubultslodze vienmēr likusi būt līmenī.

Atzīstamus rezultātus Vecbebru dejotāji allaž guvuši Zemkopības ministrijas rīkotajos Zemes svētkos  ( tagad  Izglītības un zinātnes  ministrijas veidotajos  Amatu svētkos)  un konkursos, kas notiek šo mācību iestāžu starpā. 2004.g. Zemes svētkos Saldū “Kāres “sniegums tika novērtēts pat ne ar 1.pakāpi, bet ar Dižo balvu.   Bez neskaitāmiem pašmāju koncertiem ir bijuši spilgti ceļojumi uz  Igauniju un Lietuvu, Maskavu un Gruziju, Somiju, Slovākiju, Ungāriju,  Zviedriju.

 

Deju kopas moto meklējams tās nosaukumā “ Kāre” : šī veselīgā, noturīgā kāre jeb vēlme aizvien ir mūsos. Tā piespiež, ja negribas, tā mudina, ja pagurstam, tā aicina un ielīksmo. Tā paņem aizvien jaunus savā varā!